Konkurs recytatorski "Jan Brzechwa dzieciom"

REGULAMIN PRZEDSZKOLNEGO

KONKURSU RECYTATORSKIEGO

"Jan Brzechwa dzieciom"

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 5 lat.

2. Zgłoszenia udziału dziecka w konkursie wraz z podaniem tytułu utworu należy dokonać do dnia 19.03.2021 u wychowawczyń poszczególnych grup.

3. Uczestnik konkursu prezentuje jeden wiersz autora poezji dziecięcej – Jana Brzechwy.

4. Dobór repertuaru powinien odpowiadać możliwościom wykonawczym dziecka.

5. Uczestnicy prezentują utwory indywidualnie.

6.Termin spotkanirecytatorów na występie konkursowym tj. 9.04.2021r.(po śniadaniu, około godziny 9.30).

7. Uczestnicy konkursu będą oceniani z zachowaniem podziału na kategorie wiekowe: 4-latki, 5-latki. W każdej grupie wiekowej przyznawane będą po trzy miejsca.

8. Każdy występ będzie nagrany i udostępniony rodzicom.

9. Komisję konkursową powołuje organizator.

10. Recytację ocenia komisja stosując skalę 1-5 punktów

11. Na ocenę recytacji mają wpływ następujące elementy:

• ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój),

• interpretacja tekstu poetyckiego,

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie (odpowiednio dobrane do możliwości wiekowych dzieci oraz rozwoju ich mowy),

• kultura mowy (wyrazistość artykulacyjna, słyszalność). Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

12. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy „za udział” i upominek.

13. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się po zakończeniu obrad komisji w tym samym dniu.

13. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na tablicy ogłoszeń, na grupach Facebookowych i na stronie internetowej przedszkola.