Rodzinny konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa"

KONKURS RODZINNY "OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

Tworzenie ozdób w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem kultywowania tradycji poprzez wyraz artystyczny naszych przedszkolaków i ich rodziców.

Temat konkursu: „Ozdoba Bożonarodzeniowa”- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszym przedszkolu.

Organizator konkursu: PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W NAROLU

Cele konkursu:
• Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
• Doskonalenie umiejętności twórczych.
• Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

Uczestnicy konkursu:
Konkurs skierowany jest do 5-latków, czyli przedszkolaków z grupy 3 oraz 4, z Przedszkola Samorządowego w Narolu i ich rodzin.

Warunki uczestnictwa:
Wykonane ozdoby odpowiadający regulaminowi należy dostarczyć w wyznaczonym terminie – do 3.12.2021 r. (piątek) do Przedszkola, wraz z metryczką zawierającą Imię i Nazwisko przedszkolaka oraz imiona osób, które pomagały w tworzeniu stroika.

Prace zostaną ocenione w zakresie:
a) zgodności z tematem,
b) walorów estetycznych,
c) pomysłowości i oryginalności formy - technika i format wykonania prac jest dowolny (stojące, wiszące, z makaronu, szyszek, piórek, orzechów, żołędzi, kasztanów, kory, koralików, cekinów, sznurka, filcu, suszonych owoców, masy papierowej, płatków osikowych, itp.),
d) estetyki wykonania,
e) użycia materiałów naturalnych.

Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników nastąpi w dniach 6-7 grudnia 2021r.

Informujemy, że po zakończeniu konkursu ozdoby zostaną wystawione na świątecznym kiermaszu przedszkolnym, a kwota zebrana ze sprzedaży wykorzystana zostanie na organizację Dnia Dziecka w
naszym przedszkolu.

Ozdoby będą wystawione na przedszkolnym świątecznym kiermaszu w dniach 8 – 21 grudnia 2021 r.

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ ATRAKCYJNE NAGRODY.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!