ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY

1. 1.       Z opieki przedszkolnej w czasie dyżuru wakacyjnego w danym roku szkolnym maja prawo korzystać dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego w Narolu prowadzonego przez Gminę Narol.
  2. Na dyżur wakacyjny przyjmowane są dzieci , które w danym roku szkolnym uczęszczają do placówki, których rodzice w tym czasie są czynni zawodowo i nie korzystają z urlopów.
  3. W przypadku zgłoszenia się większej liczby dzieci , niż liczba miejsc  w jednostce decyduje kolejność złożenia wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny .
  4. W czasie dyżuru tworzy się jedną grupę , jeśli zostanie zgłoszonych co najmniej 10 dzieci. Z uwagi na przepisy oświatowe i bezpieczeństwo  liczba dzieci  w grupie nie może przekraczać 25 ( jeśli liczba dzieci przekroczy 25 tworzy się kolejną grupę ). Górna granica ilości grup to 2.
  5. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny jest:

1)      Złożenie przez rodziców prawidłowo wypełnionego wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny  w terminie podanym przez dyrektora przedszkola.

2)      Wniesienie w ciągu 7 dni od zakwalifikowania dziecko na dyżur opłaty za wyżywienie podanej przez dyrektora przedszkola na rachunek bankowy jednostki.

3)      Brak uiszczenia opłaty we wskazanym wyżej terminie oznacza rezygnację z miejsca w czasie dyżuru wakacyjnego  przedszkola.

4)      Wniesienie opłaty za pobyt  w ciągu 30 dni od podania kwoty przez dyrektora przedszkola.

1. Listę dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny dyrektor przedszkola ogłasza do dnia 19 czerwca

danego roku szkolnego.

1. Okres dyżuru wakacyjnego nie jest okresem adaptacji dla dzieci zapisanych  na nowy rok

szkolny.

ZASADY KORZYSTANIA Z OPIEKI PRZEDSZKOLNEJ W CZASIE DYŻURU WAKACYJNEGO

1. Rodzice / opiekunowie prawni są zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących w przedszkolu, w szczególności zasad przyprowadzania i odbierania dzieci.
  2. W czasie dyżuru wakacyjnego tworzy się grupy  liczące nie więcej niż 25 dzieci.
  3. Tworzone grupy dzieci mogą być zróżnicowane wiekowo.
  4. W czasie dyżuru wakacyjnego nie jest realizowana podstawa programowa. Praca z dziećmi odbywa się w oparciu o miesięczny plan opracowany przez nauczycieli pełniących dyżur.
  5. Za każdy dzień nieobecności dziecka w czasie dyżuru rodzice/ opiekunowie prawni otrzymują zwrot za wyżywienie w terminie do 30 dni od zakończenia przez dziecko korzystania z opieki przedszkolnej w czasie dyżuru.
  6. Warunkiem otrzymania zwrotu za wyżywienie dziecka jest uprzednie zgłoszenie nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 8.00 osobiście lub telefonicznie.
  7. Dzieci przyprowadzanie są na dyżur wakacyjny w przedszkolu do godz. 9.00.
  8. Czas pracy jednostki ustala się w godzinach 7.00 – 16.00.
  9. W czasie trwania dyżuru wakacyjnego nauczyciele mają prawo prosić osoby odbierające dzieci o okazanie dowodu  tożsamości ze względu na bezpieczeństwo dzieci.
  10. W kwestiach nieuregulowanych niniejszymi zasadami obowiązują zapisy określone w statucie  jednostki i przepisy szczególne.